Готуймося до сертифікації учителів української мови і літератури, яка стартуватиме з початком нового навчального року
Готуймося до сертифікації учителів української мови і літератури, яка стартуватиме з початком нового навчального року
2023 – 2024 навчального року у 5 та 6 класах упроваджуватимемо Нову українську школу. З вересня і учні пілотних 7 класів також працюватимуть в умовах НУШ.
Як працювати по-новому, де підвищити кваліфікацію та які рекомендації готує МОН для педагогів – відповіді на ці запитання шукаємо на сайті МОН України.
Звичайно у ОІПО підготовлено програми підвищення кваліфікації різних категорій педагогічних працівників, проведено за ними відповідні тренінги, ситему науково-методичних заходів, видано посібники, створено консультпункти, хаби, технопарки тощо… (з розкладом заходів від ІППО для професійного розвитку педагогів можна стежити тут). Перелік запланованих освітніх заходів до кінця року подано у спеціальному календарі.
Інститут модернізації змісту освіти сформував базу даних “Навчально-методична скарбничка”, у якій зібрав понад 60 розробок, рекомендацій і сценаріїв уроків з української мови, літератури, інформатики, природничих наук та інтегрованих курсів.
Для підтримки учасників освітнього процесу під час воєнного стану в ІМЗО сформували таблицю колективних напрацювань “Освітні ініціативи” закладів післядипломної педагогічної освіти” (тут можна знайти корисні курси, вебінари, тренінги, навчально-методичні розробки, інформаційні ресурси тощо).
Також є інформаційна база даних із питань підвищення кваліфікації педагогічних працівників та їхнього професійного розвитку.
Усі ці ресурси корисні для вчителів початкової школи та 5-7 класів.
Крім цього, розроблені типові програми підвищення кваліфікації:
✔ вчителів шкіл, які впроваджують новий Державний стандарт базової середньої освіти;
✔ керівників закладів загальної середньої освіти, які впроваджують новий Державний стандарт базової середньої освіти.
У МОН нагадують, що цього року, крім педагогів початкової школи, сертифікацію можуть проходити вчителі математики й української мови та літератури, які працюють у 5–6 класах.
“Поки що пройти пілотну (як для базового рівня освіти) сертифікацію зможуть по 500 фахівців із кожної із цих двох шкільних дисциплін. Планується, що в ті часи, коли за програмою НУШ почне працювати старша школа, сертифікацію зможуть проходити вже всі педагоги”, – уточнили в міністерстві.
Про умови сертифікації учителів йдеться ТУТ (розділ «Незалежне тестування» сторінки «Сертифікація педагогічних працівників» сайту УЦОЯО.
Ознайомитися з Програмою незалежного тестування фахових знань і умінь учителів української мови і літератури ЗЗСО можна ТУТ. Переглянути зміст тесту можна ТУТ.
Успіху усім, хто прагне удосконалюватися!!!