A A A K K K
людям з порушенням зору
КУ "ЦПРПП" Товстенської селищної ради
Товстенська селищна рада

37-і роковини трагедії на Чорнобильській АЕС

Дата: 26.04.2023 12:01
Кількість переглядів: 32

37-і роковини трагедії на Чорнобильській АЕС

      26 квітня 1986 року у мирний час Україна втратила частину своєї території, бо внаслідок Чорнобильської катастрофи стала непридатною для проживання, а також тисячі людських життів, яких вбив і до сьогодні вбиває мирний атом. Приблизно о 01:23:47 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС сталися два теплових вибухи, які повністю зруйнували реактор. Будівля енергоблоку частково обвалилася. На даху почалася пожежа. Згодом залишки активної зони 4-го реактора розплавилися. Суміш з розплавленого металу, піску, бетону і частинок палива розтікалася під реакторними приміщеннями. В результаті аварії стався викид радіоактивних речовин: у тому числі ізотопів урану, плутонію, йоду-131, цезію-134, цезію-137, стронцію-90. Становище погіршувалося через те, що в зруйнованому реакторі тривали неконтрольовані ядерні і хімічні реакції з виділенням тепла (від горіння запасів графіту), з виверженням з розлому протягом багатьох днів продуктів згоряння радіоактивних елементів і зараження ними великих територій. Зупинити активне виверження радіоактивних речовин із зруйнованого реактора вдалося лише в кінці травня 1986 року шляхом мобілізації ресурсів усього колишнього срср і ціною масового опромінення тисяч ліквідаторів. 500 тисяч людей померли від радіації, за оцінками незалежних експертів, а понад 600 тисяч осіб стали ліквідаторами аварії – боролися з вогнем і розчищали завали. Тоді ліквідатори аварії подали нам приклад героїзму, мужності, любові до своєї країни.

     Аварія на Чорнобильській АЕС призвела до непоправних медичних, економічних і соціальних і гуманітарних наслідків. 15 грудня 2000 року назавжди зупинений реактор останнього, третього, енергоблока Чорнобильської атомної електростанції, а 29 листопада 2016 року  завершили насування арки «Укриття» над 4-м енергоблоком. Він має гарантувати безпеку накриття над ЧАЕС до 2120 року. Чорнобильська трагедія могла повторитись у 2022 році. І лише завдяки волі Божій і героїзму та мужності працівників атомної станції і наших захисників вдалося втримати в роботі атомну станцію, не допустити нової катастрофи.

     Сьогодні Запорізька АЕС з 6 енергоблоками загальною потужністю в 6000 МВт є найпотужнішою в Європі і вона є захоплена кремлівськими бандитами, які шантажують континент і земну цивілізацію своїм вандалізмом, цинізмом і розбоєм.

    Чорнобильська мадонна застерігає людство про надзвичайну небезпеку нової катастрофи в час розгнузданої агресії варварських хижих орд московитів.

     Сьогодні висловлюємо слова вдячності Героям-чорнобильцям, тим що у 1986 році рятували світ і Україну від Чорнобиля. Дякуємо новітнім героям, які у 2022 році запобігли новій катастрофі. Шана і вдячність та низький уклін усім нашим героям. Подвиг цих мужніх людей назавжди залишиться у пам’яті українського народу.

37-і роковини трагедії на Чорнобильській АЕС


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Якому формату підвищення кваліфікації Ви надаєте перевагу?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано