A A A K K K
людям з порушенням зору
КУ "ЦПРПП" Товстенської селищної ради
Товстенська селищна рада

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Дата: 13.12.2022 13:10
Кількість переглядів: 104

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

 

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Щорічно 14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, бо це день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Цей день встановлено в Україні «…з метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та на підтримку ініціативи громадських організацій і Міністерства праці та соціальної політики України…» згідно з Указом Президента України «Про День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» від 10 листопада 2006 р. № 945/2006.

26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу і вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. Зупинити активне виверження радіоактивних речовин із зруйнованого реактора вдалося лише в кінці травня 1986 року шляхом мобілізації ресурсів усього колишнього СРСР і ціною масового опромінення тисяч ліквідаторів. Понад 600 тисяч осіб стали ліквідаторами аварії – боролися з вогнем і розчищали завали. Низько вклоняємося їм усім за їх жертовний подвиг і наше врятоване життя, врятований світ. Хай Господь Вас оберігає, здоров'я, радість, свою ласку і благословення посилає.

Аварія на Чорнобильській АЕС призвела до непоправних медичних, економічних ,соціальних і гуманітарних наслідків. За екологічними наслідками аварія переросла у планетарну катастрофу: радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік радянського союзу. 30 співробітників АЕС загинули внаслідок вибуху або гострої променевої хвороби протягом кількох місяців з моменту аварії, а 500 тисяч людей, за оцінками незалежних експертів, померли від радіації. 8,5 мільйонів жителів України, білорусі, росії в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення. 2293 українських міст і селищ забруднено радіоактивними нуклідами. Від радіаційного забруднення сильно постраждали також білорусь і росія. Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії, досягнувши навіть східної частини США.

15 грудня 2000 року Чорнобильську атомну електростанцію зупинено повністю. А 29 листопада 2016 року завершили насування арки «Укриття» над 4-м енергоблоком. Він має гарантувати безпеку накриття над ЧАЕС до 2120 року.

Сьогодні "новоявлений фюрер кремля" із клікою прихвостнів погрожує Україні і світу знову "ядерною дубиною", наносить варварські удари по енергетиці України, зокрема по атомних електростанціях, та захопив найпотужнішу в Європі Запорізьку АЕС. Будьмо пильні, щоб не було "нової трагедії, нового Чорнобиля"!

 


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Якому формату підвищення кваліфікації Ви надаєте перевагу?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано