Навчальні предмети художньо-естетичного циклу "Мистецтво"
МИСТЕЦТВО
Інформація про вивчення мистецтва в школі, про новини мистецтва в Україні та світі. про викладання предметів художньо-естетичного циклу в школі.
Пісня незламності та боротьби за свободу і незалежність України.
“Ой у лузі червона калина”
Популярна пісня сьогодення, яка закликає українців до боротьби із ворогом, написана Степаном Чарнецьким, нашим земляком. Пригадаємо декілька сторінок з біографії автора.
Степан Чарнецький народився 21 січня 1881 року в селі Шманьківці (нині Чортківського району Тернопільської області). Навчався у початковій школі міста Станіславів, львівській гімназії та реальній школі, інженерному факультеті Вищої політехнічної школи у Львові. Працював за спеціальністю інженера, помічником начальника дільниці на залізниці.
З юних літ Степан цікавився мистецтвом. Писав поезії, новели, фейлетони під псевдонімом Тиберій Горобець, редагував статті в українських газетах і часописах Галичини. Степан Чарнецький певний період свого життя був художнім керівником і режисером театру Руської Бесіди – першого українського професійного театру. Писав цікаві праці з історії українського театрального мистецтва.
Під час Першої світової війни написав пісню “Ой у лузі червона калина”, яка стала піснею-гімном, її співали українські січові стрільці, пізніше – бійці Української повстанської армії. Пісня стала неймовірно популярною. Відомий військово-історичний часопис, що видавався у міжвоєнному Львові, мав назву “Літопис Червоної Калини”.
На уроках музичного мистецтва у сучасній українській школі вивчення цієї популярної пісні буде виявом виховання патріотичних почуттів учнів, щирої любові до України.
Вивчаймо пісню із дотриманням правильного нотного тексту.
Пісня “Ой у лузі червона калина похилилася” у виконанні Національної капели бандуристів України